fbpx

Tunelovanie diaľnic

Tunelovanie diaľnic

Posledný krikľavý prípad je viac ako trojnásobne predražená mreža na dočasné uzatvorenie tunela Višňové-Dubná skala. A predtým neustále naťahovanie termínov stavieb diaľnic. Už o viac ako 10 rokov. A tá smiešna výhovorka Počiatka, že problém s financovaním diaľnic je preto, lebo Fígeľ nastavil veľmi nízke ceny vo verejných súťažiach.

Jasné že boli nízke, z takých cien sa nedalo robiť nič iné iba stavať. Ale stavanie diaľnic je pre súčasnú vládu to posledné. To hlavné je predsa točiť cez sprostredkovateľské a stavebné firmy keš do rúk oligarchov. A pri nízkych cenách nie je na účtoch diaľničnej spoločnosti dosť zdrojov na tento keš. Buď skrachuje stavebná firma (Váhostav), lebo nedostal dosť peňazí na to, čo jeho majiteľ potrebuje na svoju osobnú spotrebu a na financovanie kšeftov akciovej spoločnosti smer; alebo po záchrane firmy (za naše dane) nie je dosť peňazí na dokončenie diaľnice. Vyberte si.

Ale riešenie existuje. Daň z pohonných hmôt a diaľničného mýta a poplatkov priamo na stavbu diaľnic a nie spoločnosti Skytol.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.