fbpx

Zákaz podnikania tým, ktorí nevyplatili mzdu zamestnancom

Zákaz podnikania tým, ktorí nevyplatili mzdu zamestnancom

Zjednodušíme a sprehľadníme daňový a odvodový systém. Nedovolíme podnikať tým, ktorí nevyplatili mzdu svojim zamestnancom. Vieme, koľko daní si nechá vláda v Nemecku z platu zamestnanca a koľko si nechá slovenská vláda. V percentách je nemecká vláda takmer o polovicu skromnejšia voči svojim občanom než je slovenská vláda. Nemcovi nechá jeho vláda 2200 € v čistom a nechá si z jeho výplaty iba 800 € (asi 27%). Slovenská vláda si z 1370 € zarobených slovenským občanom v superhrubom nechá 680 € (viac než 49%).

A celé je to zakamuflované v rôznych percentuálnych hádankách: toľko na taký fond, toľko na hentaký fond, toľko tam, toľko sem a na konci pásky je suma 690 € pre občana. Kto sa v tom má vyznať?

Ten, kto sa v tom musí vyznať má byť občan. Percentá ovláda každý. Takže keď sa povie, že na dane ide 15 %, tak to musí ísť z jedinej a jasnej sumy – zo superhrubej mzdy a musí to vedieť spočítať aj ten, kto nemá na matiku bunky. A každá ďalšia zrážka zo mzdy musí byť jednoznačná. 15% na dôchodok, 5 % na zdravotnú poisťovňu a percento na garančný fond pre prípad, že skrachuje zamestnávateľ. Ak neskrachuje ale nevyplatí peniaze, tak majiteľ, konateľ alebo člen predstavenstva najbližších 10 rokov nedostane od obchodného súdu povolenie viesť žiadnu firmu ani živnosť. Potom si každý rozmyslí, či vyplatí najprv svojho zamestnanca a až potom seba. A takýmto spôsobom sa okamžite zvýši čistý príjem Slováka o 186 € mesačne. Takto to beží na Západe. A funguje to. Neobjavujme teplú vodu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.