fbpx

Hovorí sa, že štát má takú vládu, akú si zaslúži.

Hovorí sa, že štát má takú vládu, akú si zaslúži.

Že vláda je obrazom voličov. Presnejšie však je, že vláda je obrazom len tých voličov, ktorí ju volili.

Ak je štát tunelovaný, ak je prakticky každá štátna zákazka v súčasnosti predražená (napríklad mýtny tender, v ktorom sa točia miliardy, ale na stavbu diaľnic z neho ide ani nie desatina tržieb, viac ako 70% si necháva prevádzkovateľ Skytol a ten bol vybratý Smerom, ale uveďme aj predražené CT, alobalové výplaty pre „baníkov“), tak tých 40 % voličov je obrazom svojej vlády. Sú to ľudia, ktorí klamú sami seba, že nimi zvolená vláda je nepoškvrnená, že nikto nevie vládnuť lepšie ako hranol. Ten však veci už dávno neriadi a vlastne ich ani nikdy neriadil. Vždy bol iba poslušný vykonávateľ pokynov oligarchov. Jeho minister financií ešte v roku 2007 na jachte prezradil známej finančnej skupine, aký bude konverzný kurz koruny voči Euru a tá skupina sa na tom poriadne nabalila. Na úkor peňaženiek Slovákov.

Takýchto nechutností smeráci so svojim vodcom napáchali najmenej 14 počas dvanástich rokov vlády. Viac ako jedna verejne známa lumpáreň ročne. Väčšina Slovákov si takú vládu určite nezvolila a ani si ju nezaslúži. A každý kto naivne verí, že populisti riadení totalitnými vodcami z bývalej bystrickej VUCky alebo z Najvyššieho súdu odstránia tunelovanie a biedu, iba predlžuje agóniu tohto štátu.

Takže voľme konečne aj rozumom nielen srdcom.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.