fbpx

LEPŠIE DÔCHODKOVÉ ZABEZPEČENIE ŽIEN NA DÔCHODKU

LEPŠIE DÔCHODKOVÉ ZABEZPEČENIE ŽIEN NA DÔCHODKU

Prorodinná politika, o ktorej veľa politikov hovorí (s výnimkou ľavicových liberálov, ktorí chcú pojem rodiny úplne odľudštiť), znamená, že ženy pôjdu do práce od detí len vtedy, keď budú mať pocit, že toto je cesta, v ktorej sa chcú realizovať. Neznamená to, že sa im bude brániť pracovať. Znamená to, že ich manžel zarobí počas ich materských povinností dosť peňazí na to, aby ženy nemuseli ísť do práce od malých detí len preto, lebo už nemajú čo dať deťom jesť, nemajú z čoho ako rodina splácať hypotéky a žijú odkázaní na milosť a nemilosť štátu, na jeho neprehľadné dávky pre „socky“. Použil som výraz materské povinnosti, lebo materská dovolenka sa niekedy chápe, akoby žena na materskej nerobila nič, iba zabíjala čas. Nikto normálny nechce, aby zo žien boli domáce puťky. Ale  vytvoriť pre novú generáciu  tie najlepšie podmienky pre to, aby z nich vyrástli komplexne rozvinuté osobnosti, schopné lásky a vzťahov znamená, že žena sa svojej rodine daruje najmä v období do troch rokov dieťaťa. Lebo v škôlke deti možno socializujú, ale neučia a nenaučia ich láske. Láske a vzťahom dokáže naučiť jedine fungujúca rodina. Aby rodina fungovala, musí muž zarobiť dosť peňazí na to, aby žena nemusela utekať do roboty od detí, kým ju najviac potrebujú.

A prečo vlastne  potrebujeme deti? Niektorí tvrdia, že pre vlastné potešenie. Správna odpoveď je, že tie deti raz prevezmú do svojich rúk starostlivosť nielen o novú generáciu ale aj o dožívajúcu. Raz začnú tie deti odvádzať časť svojich zárobkov do Sociálnej poisťovne, aby tá bola schopná vyplácať dôchodky. Aby sme nemuseli starých ľudí eutanazovať.

Je to kruh života, ale sociálnym inžinierom sa podarilo oklamať ľudí, že deti sú len na príťaž. A teraz zase strašia, že na dôchodky za pár desaťročí už nebude dosť prispievateľov a zdrojov. A preto treba rozmýšľať o predlžovaní veku odchodu do dôchodku o imigrantoch alebo o eutanázii. Rozumej o zabíjaní starších. V Holandsku a Belgicku už zistili prípady eutanázie aj na ľuďoch, ktorí eutanáziu nechceli.

Nie je lepšie podporiť rodiny, aby mali aspoň dve deti? Lebo na Slovensku je priemerný počet detí už iba 1,4 dieťaťa v rodine (údaj z roku 2015)! Lepšie dôchodkové zabezpečenie žien znamená, že žena ktorá ide na dôchodok, nebude poškodená tým, že sa starala o deti. Že počas jej materských povinností sa jej bude vypočítavať dôchodkový bod nie z minimálnych hodnôt ale najmenej z toho, čo mala pred nástupom na materskú. A že sa jej zohľadní aj počet vychovaných detí. Systém dokáže vyfiltrovať aj matky z neprispôsobivého prostredia, aby nebol zneužívaný, ale vie odmeniť matky, ktoré vychovali úspešných ľudí, ktorí prispievajú Sociálnej poisťovni na dôchodky všetkých dôchodcov. Systém je pripravený. Stačí ho naviazať na overiteľný fakt, že manžel je zamestnaný a že manželka nie je maloletá. 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.