fbpx

Viac podpory živnostníkom

Viac podpory živnostníkom

Živnostník ešte nemusí byť stredná trieda. Jeho príjmy bývajú zväčša nižšie. Ale aj on si zaslúži podporu a čo najnižšie dane. Lebo je to jedna z mála možností pre obyčajných ľudí byť sám sebe pánom a živiť sa tým, čo ma baví. Veľa žien by chcelo napríklad piecť svoje vlastné koláčiky a pečivo a predávať to v nejakej maličkej ale vlastnej kaviarničke a tak pokojne fungovať. Veľa mužov si vie predstaviť seba vo vlastnej malej dielničke, kde sa hrabe v motore alebo na malom sústruhu niečo pekné vyrába a žije z toho. Títo ľudia však nemajú šancu robiť popri tom čo ich baví aj to kvantum administratívy okolo daní, odvodov, pre splnenie množstva legislatívy o bezpečnosti práce, GDPR, ekológii…

Ďalším problémom je, že priestory na takéto podnikanie bývajú často mimo trás, kadiaľ chodia potenciálni zákazníci a priestory popri lukratívnych trasách bývajú enormne drahé. Živnostníci musia zápasiť aj s veľkoobchodnou a sériovo vyrábajúcou konkurenciou. Vôbec nie je jednoduché pre bežného živnostníka zvládať všetky vymenované aj nevymenované nástrahy malého podnikania.

Ale to najhoršie je šikana zo strany daniarov a nakoniec akýchkoľvek úradníkov. Preto treba na zlepšenie prostredia pre malých živnostníkov jednoznačne zmeniť daňové zaťaženie, zjednodušiť administratívu ale najmä zmeniť postoj úradníkov k týmto podnikateľom. 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.