fbpx

Poľnohospodárstvo

Poľnohospodárstvo

Potravinová sebestačnosť je super vec. Ale prečo potom vlády počnúc Mečiarom hádzali a hádžu poľnohospodárom polená pod nohy ? Prečo im Mečiar znížil dotácie? Prečo im Fico nevybojoval dotácie od EU v takej výške, aké dostávajú francúzski roľníci? Prečo vláda dovolí, aby nejakí vadalovci z Talianska brali dotácie na pozemky, ktoré im nepatria? Prečo nejaká grófka Rošková z akciovej spoločnosti smer môže dlhodobo drancovať zemplínskych roľníkov a farmárov? Ako chceme dosiahnuť potravinovú sebestačnosť, keď roľníkom nedovolíme slobodne obrábať svoju pôdu a ani polícia ich nechce chrániť pred mafiou?

A keď predsa len čosi slovenskí poľnohospodári dopestujú, tak im to veľkoobchody nechcú kúpiť za férovú cenu. A výsledok: slovenské potraviny sú na Slovensku drahšie ako v susednom Rakúsku alebo kdesi v bohatom Írsku.

Riešenie je v tom, aby fungovalo ministerstvo vnútra a jeho polícia naozaj pomáhala a chránila tých, ktorí od rána do večera drú na svojich poliach a aby súdy dokázali rýchlo potrestať krivdy mafie voči roľníkom. A aby vláda naozaj slúžila ľuďom a vedela vybojovať z rozpočtu EU normálne dotácie. Nie som priateľom dotácií, je to skôr nástroj na korumpovanie, ale kým berú dotácie západoeurópski farmári, tak ich musí slovenská vláda vybojovať aj pre našich. A dohliadnuť, aby ich dostali práve oni a nie nejaká mafia.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.