fbpx

Vykrádanie rozpočtov miest

Vykrádanie rozpočtov miest

Po  páde Radičovej vlády a predchádzajúcej ekonomickej kríze prišli na víťazný smer ťažké časy. Chcel rozdávať, ale krízou vyčerpaná štátna pokladnica to nedovolila. Čo urobili smeráci? Zmenili zákon o financovaní samospráv a ubrali 5 % všetkým mestám a krajom.

Poviete si: Čo je to 5 %? Keby mali mestá vytvorený finančný vankúš taký, ako majú mestá v Čechách, ako o tom nedávno hovoril Babiš, (vraj sa české mestá topia v peniazoch, v prebytkoch asi 13 miliárd Eur) tak by to mestá jeden- dva roky vydržali. Ale slovenské mestá a kraje sú zväčša zadĺžené, rozvoj financujú len z eurofondov a ešte aj tie im vládni úradníci tunelujú. A vláda smeru im uberala peniaze celé tri roky! Prečo to robila? Lebo svoje zlé hospodárenie a rozpočtový schodok pred Bruselom maskovala tunelovaním rozpočtov miest a krajov.

Len zaujatý alebo na tunelovaní zainteresovaný človek môže dovoliť, aby takáto vláda pokračovala. A ešte k tomu s podporou tých, ktorí nedokážu rómsky problém riešiť ináč iba kolektívnym trestom pre všetkých neprispôsobivých – rozumej kotlebovcov. Tak ako to kedysi riešil Hitler. Ale keď bude vláda rozumne vládnuť nebudú mať problémy ani mestá ani neprispôsobiví. Ak majú mestá normálne fungovať a slúžiť svojim občanom, tak musia mať na svoje zdroje nárok, ktorý im žiadna vláda nesmie jednoduchým zákonom obmedziť. 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.