fbpx

Rozdiel medzi Slovenským štátom a Slovenskou republikou

Rozdiel medzi Slovenským štátom a Slovenskou republikou

Tiso podľa kritérií demokracie zlyhal v jednej zásadnej veci. Bol pri výkone kolektívneho trestu na 60 tisícoch nevinných slovenských občanov. Ich vina bola, že boli Židia. V tomto konal totalitne. V tomto bol Slovenský štát totalitný a nespravodlivý. Ale ešte jednu vec treba v súvislosti so Slovenským štátom povedať: Tiso neokrádal štát, ktorý vytvoril. Naopak slúžil slovenskému národu – obzvlášť katolíckej časti – a väčšina obyvateľov to na svojej peňaženke cítila. Keď porovnáme túto ekonomickú stránku Slovenského štátu s ekonomickou stránkou súčasnej Slovenskej republiky, musíme konštatovať, že Mečiar ani Fico neslúžia Slovensku. Naopak, prvý vytvoril zbohatlícku triedu, ktorá Slovensko začala ožobračovať a druhý s touto partiou dokonca vytvoril akciovú spoločnosť, aby tunelovanie Slovenska čo najviac zakamufloval.

KDH sa jednoznačne dištancuje od kolektívneho trestu voči nevinným ľuďom, a rovnako jednoznačne hovorí nie súčasnému tunelovaniu a rabovaniu. KDH slúži Slovensku tak, ako dokázali slúžiť skutoční roduverní politici. KDH už nemá na svojej kandidátke ľudí, ktorí hlasovali proti zvrchovanosti a Ústave.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.