fbpx

Zdravotníctvo bez Penty

Zdravotníctvo bez Penty

a oligarchov paškovho typu. Smer zastavil stratifikáciu nemocníc a za 12 rokov vlády musel niekoľkokrát oddlžovať zdravotníctvo. Ale tie peniaze z našich daní nepomohli nemocniciam. Iba cez nemocničné účty plynule pretiekli oligarchom. Je to iba plnenie dohody smeru s oligarchami. Nie je v tom ani trošku ochoty robiť niečo so systémom. A už vôbec nie rešpekt k pacientovi. Je to cynické zneužívanie lekárov a zdravotníkov, ktorí musia v zastaraných budovách, so starými prístrojmi a najmä čo sa týka zdravotných sestier aj za nízke platy robiť často malé zázraky, aby pomohli chorým. Riešenie?

Zabudnime na heslá ako Pacient na prvom mieste a podobne. To čo musí byť na prvom mieste, je zastaviť korupciu v zdravotníctve. Peniaze v zdravotníctve musia ísť na výplaty zdravotníckeho personálu a na prístroje za normálne ceny. Keď to ide v Nemecku, dokážeme to aj u nás. Ale nie so smerom.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.